460 mijë sterlina dëme, Guardiola “timonieri” skandaloz i automjeteve

schedule11:32 - 12 Janar, 2020

schedule 11:32 - 12 Janar, 2020

Pep Guardiola është një mjeshtër në stol dhe po udhëheq Manchester Cityn drejt fitimit të Champions League, objektivit kryesor të kampionëve të Anglisë. Teksa është një timonier fantastik i ekipit të tij, ndryshe ndodh në timonin e vërtetë të makinave.

The Sun raporton se trajneri spanjoll ka një ves të keq për të dëmtuar mjetet që disponon. Prej vitit 2016 kur u ul në pankinën e “Cityzens”, Guardiola ka pasur në dispozicion një Mercedes GLE (80 mijë sterlina), një Ranger Rover (150 mijë sterlina), një Bentley GTX700 (200 mijë sterlina) dhe një Mini Cooper (30 mijë sterlina).

Shuma totale e dëmit shkon në 460 mijë sterlina, duke konfirmuar që trajneri iberik ka një problem të madh me udhëtimet me makina dhe është një pilot shumë i dobët. /abcnews.al