Pas Sakos e thotë dhe Rama: Ne ju sollëm në hotele me 5 yje se do ishit në shi e çadra

11:09 | 02/12/201911:090

“Po i marrim njerëzit dhe po i dërgojmë në hotele me pesë yje, në të cilat ata nuk do të paguanin dot kurrë si pushues”. Kjo ishte deklarata e bërë nga ish-kryebashkiakja e Durrësit, Valbon Sako në “Abc News” që bëri xhiron në rrjetet sociale.

DEKLARATA E RAMËS

Por, duket se Sako e ka dëgjuar diku tjetër këtë deklaratë. Pikërisht nga shefi i saj Edi Rama, i cili gjithashtu i ka thënë të njëjtën gjë banorëve me shtëpi të shkatërruara që janë strehuar në hotele.

DEKLARATA E SAKOS

“Këtu është vëmendja e qeverisë se po të mos kishte vëmendje, do ishit akoima në shi dhe në çadër. Nuk është se nuk kanë ndodhur këto gjëra më përpara, por nuk ka bërë vaki ndonjëherë që njerëz të prekur nga fatkeqësitë të vijnë në hotele me pesë yjë”, u thotë Rama disa prej banorëve të prekur nga tërmeti, të cilët janë në një hotel në Durrës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono