Zjarri në katin e katërt te Fresku, video kur apartamenti ishte i “mbërthyer” nga flakët

schedule09:03 - 20 Janar, 2022

schedule 09:03 - 20 Janar, 2022

Një apartament në zonën Freskut në Tiranë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm. Gazetarja e Abc Xhensila Kodra ka siguruar video nga momenti kur apartamenti ishte i mbërthyer nga flakët.

Policia njoftoi se zjarri ra në katin e katërt të pallatit, në apartamentin e marrë me qira nga një grua.

Si pasojë e zjarrit nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Në vendngjarje shkuan forcat zjarrfikëse për të fikur zjarrin.

Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit. be.k/abcnews.al