Zjarri në autostradën Tiranë – Durrësit/ Priten shpërthime në fabrikë, në vendin e ngjarjes mbërrin edhe ministri Balla

schedule23:46 - 23 Shtator, 2023

schedule 23:46 - 23 Shtator, 2023

 

Pak minuta më parë një fabrikë bojërash është përfshirë nga flakët në autostradën  Tiranë- Durrës, në afërsi të Maminasit.

Nga zjarri është përfshirë e gjithë pjesa e pasme e fabrikës, ndërsa dhjetëra forca zjarrfikëse kanë mbërritur dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.

LEXO EDHE: Zjarri në fabrikën e bojërave/ Evakuohen banorët e zonës, në vendin e ngjarjes forca zjarrfikëse të Tiranës e Durrësit, devijohet kalimi

Gazetari i ABC News, Leonidha Musaj raporton se pritet që në fabrikë pritet të ketë shpërthime të njëpasnjëshme, për shkak të një lënde djegëse që përdoret për përpunimin e bojërave,

Në vendin e ngjarjes pak minuta më parë ka mbërritur edhe ministri i Brendshëm, Taluant Balla.

Ndërkohë siç është bërë me dije, kalimi është devijuar në rrugë dytësore, pasi policia ka bllokuar dy anët e autostradës./abcnews.al