Vlerësimi i UEFA-s për pasimin e Manajt

12:11 | 12/09/201912:110

Rei Manaj është përzgjedhur nga UEFA si autori i veprimit më të bukur në ndeshjet e fundit eliminatore të Euro 2020. Vlerësimi erdhi për pasimin e tij për golin e shënuar nga Elseid Hysaj.

Ishte një veprim vërtet i rrallë. Jo shumë lojtarë në botë do të bënin atë që realizoi Rei Manaj, në momentin e golit të Elseid Hysajt. Pikërisht ky moment u përzgjodh nga UEFA si veprimi më i bukur i mbrëmjes në ndeshjet eliminatore të Europianit.

Kjo u publikua në faqen zyrtare të Euro 2020-ës në Facebook. Një vlerësim i merituar për sulmuesin shqiptar, që u rikthye me këmbën e mbarë në kombëtare. Paraqitja e tij ndaj Islandës, në fitoren 4-2, ishte mjaft e mirë, duke justifikuar besimin që i dha trajneri Reja duke e vendosur titullar.

Ai luftoi fort për 90 minuta duke qenë rrezik i vazhdueshëm për portën kundërshtare, sidomos në pjesën e parë, por edhe pas pushimit. Shpresa është që 22-vjeçari të ketë arritur pjekurinë si futbollist dhe të realizojë plotësisht potencialin e tij të rëndësishëm.

I lindur në Lushnje, ai u bë pjesë e Interit në 2015, duke arritur edhe në ekipin e parë, por pastaj duke u huazuar në Itali e Spanjë. Një nga sulmuesit më të mirë kuqezinj të brezit të tij, Manaj ka luajtur vetëm 6 ndeshje me kombëtaren e ka shënuar 1 gol, por besimi është se do të bëjë shumë më tepër./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono