VIDEO | Vojvoda si Roberto Carlos, mbrojtësi dardan gjen golin e parë sezonal

22:27 | 24/01/202022:270

Mërgim Vojvoda ka gjetur golin e parë sezonal. Mbrojtësi dardan ka shënuar golin e barazimit për Standart Liege në ndeshjene fituar 2-1 kundër Oostendes së Sidrit Gurit.

24-vjeçari është një titullar fiks i Standardit dhe ka barazuar shifrat në minutën e 80-të. Mbrojtësi i djathtë nisi vetë aksionin, kombinoi me Carcela-Gonzales dhe lëshoi një diagonale të bukur me të jashtmen.

Topi në rrjetë dhe festë në stadium. Guri e nisi ndeshjen nga stoli për ekipin mik, teksa është futur në lojë në minutën e 56-të. Katër minuta më vonë u ndëshkua me karton të verdhë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono