VIDEO / Përfshihet nga flakët automjeti në Vlorë

schedule22:28 - 29 Dhjetor, 2019

schedule 22:28 - 29 Dhjetor, 2019

Një automjet tip Lancia me targat AA 550 ET në pronësi të F.E ka marrë flakë në lagjen “10 Korriku” në Vlorë pranë Lungomares.

Paraprakisht dyshohet se shkak për shpërthimin në flakë të automjetit është shkëndija elektrike.

Në vendngjarje forcat zjarrfikëse të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve si dhe forcat blu të Vlorës të cilët po hetojnë më tej rreth kësaj ngjarjeje.

Nderkohe policia ka dhene dhe infromacionin paraprak:

“Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:40, në lagjen “10 Korriku” Vlorë, shtetasi F.E duke tentuar të ndizte mjetin tip “Lançia”, ka konstatuar se mjeti u përfshi në flakë.

Menjëherë është njoftuar shërbimi zjarrfikës dhe policia të cilët kanë shkuar në vendngjarje.

Nga hetimet paraprake dyshohet se mjeti është djegur për shkaqe aksidentale“./abcnews.al