Video/ Mosbindja civile, bllokohen disa rrugë kombëtare

schedule10:09 - 5 Prill, 2018

schedule 10:09 - 5 Prill, 2018

Protestuesit e opozitës kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve në disa rrugë kombëtare këtë të enjte.

Bëhet fjalë për rrugët në Vorë, Çermë, Milot dhe Bradashesh.

Kjo protestë ishte paralajmëruar disa ditë më parë dhe vjen në vazhdën e mosbindjes civile e thirrur nga opozita shqiptare.

Mësohet se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është bashkuar protestuesve në Vorë./abcnews.al