VIDEO/ “Këtu është Greqi, ne jemi grekë”, motra e Kacifas me deklarata ekstremiste si i vëllai

schedule13:45 - 28 Tetor, 2019

schedule 13:45 - 28 Tetor, 2019

Motra e ekstremistit grek Kostas Katsifa që u neutralizua nga RENEA teksa qëllonte me breshëri ndaj policisë u ndalua sot nga forcat e rendit që të shpaloste një pankartë për të vëllain e saj në Bularat.

Policia ndaloi shpalosjen e pankartës provokuese për të minimizuar çdo mundësi tensioni gjatë ceremonisë së festimit të “Ditës së JO-së” në këtë fshat.

Pasi u pengua nga policia ajo doli me deklarata të forta nacionaliste duke thënë se toka ku po qendronin ishte e të ashtuquajturit Vorio Epir dhe se Vorio Epiri ishte Greqi.

Më pas, motra e ekstremistit Katsifa akuzoi policinë shqiptare për keqtrajtim ndërkohë që vazhdimisht bën deklarata të forta kundër Shqipërisë dhe Rendit Publik.

Për më tepër ndiqni pamjet e siguruara për abcnews.al nga gazetari Orges Sako. /abcnews.al