Çfarë ndodhi brenda shtëpisë ku ndodhi ngjarja e rëndë në Kavajë

schedule10:28 - 10 Tetor, 2019

schedule 10:28 - 10 Tetor, 2019

Pamje tronditëse brenda shtëpisë ku ndodhi ngjarja mëngjesin e sotëm në Kavajë. Njolla gjaku, birra, rrëmujë e gjithçka përmbys. Janë këto pamjet brenda banesës në Kavajë. Një person humbi jetën ndërsa mbeti i plagosur polici i burgjeve.

Në pamjet e siguruara nga operatori i ABC News, Adi Topi mund të shihni ambientet e brendshme të shtëpisë ku ndodhi ngjarja e rëndë.

Mësohet se në banesën e 30 vjeçares ndodheshin edhe tre fëmijët e saj të mitur, të cilët për fat të mirë i kanë shpëtuar plumbave të shkrepur, të cilët kanë qënë 17 të tillë.

30 vjeçarja M.Qatja

Fëmijet janë të moshës 14, 9 dhe më i vogli 2 vjeç, të cilët kanë shpëtuar pa asnjë gërvishtje për fat të mirë.

Në vendin e ngjarjes u sekuestruan një armë automatike model 56 me një krehër me 28 fishekë, 16 gëzhoja të kalibrit 9 mm, copa të ndryshme metalike dhe predhash, një armë zjarri e tipit Glock dhe një gëzhojë mod 56 kalibri 7.62 mm.

 

/abcnews.al