VIDEO/ “Audi” përplas për vdekje drejtuesin e motoçikletës në Fier, shoferi braktis makinën në kanal dhe largohet

schedule19:36 - 20 Maj, 2022

schedule 19:36 - 20 Maj, 2022

Një aksident me pasojë vdekjen është shënuar pasditen e sotme (20 maj) në vendin e njohur si kthesa e Pojanit në Fier.

Një makinë tip “Audi” është përplasur me një motoçikletë.

Si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i motoçikletës, Bardhi Sulaj 67 vjeç.

Trupi i pajetë dhe makina kanë përfunduar në një kanal anës rrugës. Ndërkohë mësohet se drejtuesi i automjetit ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 19:10, në aksin rrugor Fier-Seman, në fshatin Hoxharë e Vjetër, një automjet tip “Audi” ka përplasur motomjetin me drejtues shtetasin B. S., 67 vjeç, banues në Dërmënas, i cili ka ndërruar jetë.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit i cili ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

/abcnews.al/