U përfol si objektiv i Partizanit, Reginaldo po testohet te klubi kazak

schedule13:19 - 23 Janar, 2020

schedule 13:19 - 23 Janar, 2020

Reginaldo mbetet një emër i lakuar për klubet e Superiores, madje është raportuar se Partizani kishte arritur një akord me sulmuesin nga Mozambiku. Gjithsesi e ardhmja e tij është larg të kuqve dhe klubeve shqiptare, pasi ai synon ta vijojë karrierën në Kazakistan.

Vjet ai ishte pjesë e Shakhtor Karagangy, ndërkohë tani po tenton të bindë FC Kaysar t’i ofrojë një kontratë. Sulmuesi nga Mozambiku ka pranuar të testohet te skuadra kazake dhe ka luajtur si titullar në miqësoret që po zhvillon në Turqi.

Klubi i Kaysar, që me datë 10 janar ka bërë me dije se Reginaldo do të vëzhgohet nga stafi teknik, ndërkohë që ka publikuar edhe një foto të sulmuesit në webin zyrtar. /abcnews.al

 

Njoftimi i FC Kaysar