Tiranë, shpërthen bombola e gazit në një byrektore në ish-bllok

schedule09:32 - 8 Prill, 2018

schedule 09:32 - 8 Prill, 2018

Një bombol gazi ka shpërthyer në një byrektore në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës në rrugën “Ibrahim Rugova” në zonën e ish-bllokut. Sipas informacioneve të policisë ka mbetur i plagosur pronari i biznesit, 50-vjeçari me iniciale SH.P. Mësohet se i plagosuri është dërguar në spital më diegie në trup dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Paraprakisht dyshohet se shpërthimi ka ndodhur nga rrjedhja e gazit, ndërsa grupi hetimor  po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /abcnews.al