Tirana zyrtarizon largimin e dytë nga ekipi pas Richard Danso

schedule14:04 - 21 Janar, 2022

schedule 14:04 - 21 Janar, 2022

Richard Danso ishte i pari nga afrikanët që u largua një ditë më parë nga Tirana. Sot badheblutë kanë njoftuar edhe për një tjetër lëvizje në dalje.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton ndërprerjen e kontratës me lojtarin Isaac Gyamfi.

Mesfushori i cili iu bashkua ekipit në Gusht të vitit 2020 ka pranuar ndërprerjen me konsensus të bashkëpunimit”, njoftojnë kryesuesit e kampionatit këtë sezon.

Gyamfi vjet luajti më shumë se 20 ndeshje, kurse këtë sezon as nuk është grumbulluar. Largimi i tij ishte thjesht çështje kohe dhe njoftimi zyrtar. / abcnews.al