Tentoi të vidhte banesë, pranga 33 vjeçarit në Shkodër

schedule09:47 - 5 Qershor, 2018

schedule 09:47 - 5 Qershor, 2018

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Shkodrës gjatë tentativës për të vjedhur me armë një banesë në Dajç te bregu i Bunës. Sipas Policisë Sokol Dedaj ishte mabjtur nën vëzhgim prej disa muajsh dhe u kap në tentativë për të vjedhur me armë zjarri banesën e 63 vjeçares me iniciale T. V.

Në momentin e kapjes iu gjet dhe sekuestrua një armë zjarri automatik model 56, me një krëhër me fishekë.

Njoftimi i Policisë Shkodër

Finalizohet me sukses operacioni policor “Long Wait”

Bie në kurthin e policisë grabitësi i banesave në Shkodër.

Tenton të vjedh një banesë me armë, arrestohet në flagrancë nga policia

Më datë 05.06.2018, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkoder, pas një pune disa mujore të aplikuar me metoda speciale të hetimit u finalizua me sukses operacioni, ku u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Sokol Dedaj, 33 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Shkodër,

Arrestimi i tij u bë pasi u kap në tentativë për të vjedhur me armë zjarri banesën në pronësi të shtetases T. V. 63 vjeçe, në Dajç Bregu i Bunës, Shkodër.

Në momentin e kapjes iu gjet dhe sekuestrua një armë zjarri automatik model 56, me një krëhër me fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale të “Vjedhje me armë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga neni 140 e 278 të Kodit Penal. /abcnews.al