Surprizat nga veriu në jug, nis në ABC News “Edicioni Veror 2020”

schedule19:56 - 6 Korrik, 2020

schedule 19:56 - 6 Korrik, 2020

Një traditë e rikthyer në ABC News i cili gjithmonë është vlerësuar si sukses i ekranit gjatë periudhës së verës.

“Edicioni Veror 2020”, nis këtë të hënë takimin direkt nga bregdeti i jugut shqiptar.

Nën drejtimin e gazetarit Eni Shehu, Irini Mece dhe Malvina Durakun, ky takim ka nisur transmetimin nga jugu i Shqipërisë, pikërisht nga Folie Marinë në Jal për të treguar një lloj tradite të këtij edicioni vitet e shkuara.

Në takimet e radhës, javë pas jave do të jemi në destinacione të ndryshme, nga bregdeti i Adriatikut dhe Jonit por nuk do të mungojnë edhe bukuritë malore.

Edicioni veror 2020 do të jetë në ekranin e ABC News çdo ditë në mbrëmje nga ora 19:00 deri në orën 20:00.

Në edicionin e sotëm, nga Folie Marine në Jal do të jetë në një intervistë ekskluzivisht për ABC News, këngëtarja Dafina Zeqiri./abcnews.al