Showbiz

Sofija-Luka-Jovic.jpg
Veronik Istrefaj15:17 | 28/03/2020

Sofija Milo, bukuroshja serbe, është prej disa kohësh në krah të sulmuesit të Real Madrid, Luka Jovic. Në Instagram, fotot e saj janë shumë hot dhe në Serbi, konsiderohet si një prej femrave më seksi. Luka Jovic është me fat, por kohët e fundit, e ka “pësuar” për shkak të Sofija.

Sulmuesi i Real Madrid nuk preferoi të qëndrojë në Spanjë në izolim, duke vendosur të rikthehet në Serbi dhe të qëndrojë krah partneres së tij shumë seksi.

Ky vendim i Jovic, nuk është pritur aspak mirë, madje dhe i ati i tij, tha publikisht se Luka Jovic duhet të burgoset nëse drejtësia vendos. Megjithatë, një gjë është e sigurt: Jovic po i shijon ditët e tij të lirisë…/abcnews.al

 

1
4
2
6
5
3
tom-hanks-rita-wilson-released.jpg
So Nila14:45 | 28/03/2020

Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij, Rita Wilson u kthyen në shtëpinë e tyre në Los Angeles pasi kaluan disa javë në izolim si pasojë e diagnozës pozitive me koronavirus.

Aktori preku tokën dhe kërceu kur zbriti nga avioni privat. Më pas, çifti u fotografua në një makinë bashkë, rrugës për në shtëpi.

Tom dhe Rita, të dy 63 vjeç, ndodheshin në Australi për fazat e para të produksionit të filmit biografik mbi jetën e Elvis Presley, me regji të Buz Lurhmann. Atje morën lajmin se ishin infektuar me koronavirus.

Ata u shtruan për pak ditë në spital dhe më pas u izoluan në shtëpi. Dy javë pas diagnozës dhe pak ditë para se të udhëtonin drejt Amerikës, aktori tha në Tëitter se ai dhe bashkëshortja ndihen më mirë./abcnews.al

Boateng-Melissa.jpg
Veronik Istrefaj21:54 | 27/03/2020

Bukuroshja e njohur italiane, Melissa Satta, vazhdon të jetë në karantinë së bashku me partnerin Kevin Prince Boateng dhe djalin e tyre të vogël. Çifti është shumë aktiv në Instagram dhe së fundmi, kanë publikuar foto dhe video të shumta nga jeta e tyre në izolim.

Melissa Satta është 34 vjeçe, por mosha për të duket thjesht një numër. Në fotot e fundit të publikuara në InstaStory, bukuroshja italiane duket në formë të shkëlqyer. Edhe pse është në izolim, stërvitja për të ruajtur format fizike nuk ka munguar.

Fotot më poshtë, tregojnë dhe formën e shkëlqyer të Sattas, që vazhdon të mrekullojë 4.2 milion fansat që e ndjekin në Instagram. Prince Boateng është me fat…/abcnews.al

 

Bruno-Fernandes.png
Veronik Istrefaj15:41 | 27/03/2020

Bruno Fernandes do të shtohet me një djalë. Mesfushori 25 vjeçar i Manchester United ka publikuar sot një foto të partneres së tij, Ana Pinho, dhe të vajzës së tij Matilda, duke puthur barkun e së ëmës.

Ana dhe Bruno do të shtohen me një djalë dhe Matilda, nuk do të jetë vetëm. Një lajm shumë i mirë në familjen e mesfushorit. Ana Pinho dhe Bruno Fernandes kanë një romancë të shkëlqyer dhe çifti simpatik, u transferua në Mançester gjatë muajit janar.

 

Bruno Fernandes numëron me shumë se 1.8 milion fansa në Instagram dhe nuk ngurron të publikojë foto nga jeta e tij e përditshme, si dhe të partneres së tij, që është një nga femrat më seksi në botën e futbollit.

“Duket se kam rritur shpenzimet këtu në shtëpi, një djalë do të na bashkohet shumë shpejt”, shkroi Bruno Fernandes në foton e partneres së tij shtatzënë dhe të vajzës së tij. Një familje perfekte./abcnews.al

 

 

intro-1585270250.jpg
So Nila14:50 | 27/03/2020

Së shpejti, Meghan Markle do të përdorë zërin e saj për të dubluar dokumentarin e parë nga Disney, të titulluar “Elephants.” Kjo është puna e parë e Meghan që kur ajo dhe Princ Harry njoftuan se do të largohen nga jeta mbretërore dhe se do të jetojnë mes  Amerikës së Veriut dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Para se të martohej me Harry-n, Meghan ishte një aktore e suksesshme, por iu desh të hiqte dorë prej karrierës për t’iu bashkuar familjes mbretërore. Skema për t’u punësuar në “Elephants” bluhej prej kohësh ama: Korrikun e kaluar, Harry i tha CEO-s së Disney, Bob Iger, se Meghan do të bënte një punë të shkëlqyer me ta.

Propozimi i tij ia vlejti, mesa duket. Sipas  The Cut, dokumentari ndjek jetën e një elefanti afrikan dhe të voglit të tij teksa emigrojnë bashkë me tufën përmes shkretëtirës Kalahari në Botsvanë.

Kjo mund të jetë puna e parë e kësaj natyre për Meghan, por jo e fundit. Në janar, kur çifti njoftoi se do të largoheshin nga familja mbretërore, shpjeguan se do të punonin për të qenë të pavarur financiarisht. Dhe Meghan s’ka kohë për të humbur: Që prej 1 prillit, çifti s’ka asnjë farë detyrimi ndaj mbretërisë dhe “Elephants” e ka premierën më 3 prill, në Disney Plus./abcnews.al

 

iglesias_copia.jpg
So Nila09:23 | 26/03/2020

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias ka humbur njërkun nga virusi që ka mbërthyer botën tashmë, COVID-19. Biznemeni i njohur spanjoll Carlos Falco 83 vjeç ndërroi jetë disa ditë më parë në spital universitar në Madrid nga pneumonia e shkaktuar nga koronavirusi.

Falco ishte bashkëshorti i Isabel Preysler, nënës së Enrique Iglesias, dhe babai i Tamara Falcos. Enrique Iglesias ditën e djeshme me anë të një statusi në Instagram i dedikoi disa flalë prekëse njërkut të tij duke i bërë dhe një apel njerëzzve që të qëndrojnë në shtëpi.

“Po kalojmë kohë të vështira shumë persona, përfshirë edhe familjen time. Është koha të qëndroni në shtëpi dhe të jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj. Ju dërgoj një përqafim shumë të madh dhe shpresoj t’ju shoh shumë shpejt. Kurajo!-shkruan këngëtari i njohur në Instragram.

Kujtojmë që Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, ku deri tani numri i viktimave ka shkuar në 3,647 dhe 49,515 të infektuar./abcnews.al

viky.jpg
Veronik Istrefaj21:15 | 25/03/2020

Bukuroshja hungareze, Viktoria Varga, vazhdon të jetë shumë aktive në Instagram. Partnerja e sulmuesit italian, Graziano Pelle, ka publikuar së fundmi një video të saj dhe të partnerit, duke bërë kërcimin e famshëm që po bëhet viral në Tik Tok.

Me streçe të shkurtra dhe të ngushta, Viky i lë shumë pak vend imagjinatës, ndërsa Pelle duket se po i shijon më së shumti ditët e izolimit. Dyshja simpatike janë rikthyer në Itali, pasi nuk preferonin të rrezikonin duke qëndruar në Kinë, aty ku Pelle aktivizohet me Shandong Luneng.

Në videon e publikuar, Viktoria Varga shkroi: “Partnerë në krim”, referuar filmit të famshëm amerikan me të njëjtin titull, publikuar në vitin 1937. Viktoria dhe Pelle duken në formë të shkëlqyer dhe në Instagramin ku ndiqet nga më shumë se 450 mijë fansa, bukuroshja hungareze nuk ngurron asnjëherë të na mbajë të informuar me foto dhe video nga më të ndryshmet./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

Partners in crime & quarantine💞 #couplegoals TikTok: Vikyvarga95 #ohnananachallenge Who are you in quarantine with ?

A post shared by VIKTORIA VARGA (@vikyvarga) on

Capture-108.png
So Nila15:28 | 25/03/2020

Në një Instagram Live, Cardi B i dha jetë teorive konspirative se emrat e njohur që kanë ndarë me publikun diagnozat pozitive me koronavirus duket sikur janë në një “reklamë për Flat Tummy Tea,” një çaj detoksifikues që influencueset rekomandojnë online në këmbim të pagesës.

Në fjalë të tjera, reperja aludoi se të famshmit janë paguar për të thënë se kanë koronavirus.

Idris Elba, aktor i infektuar, iu përgjigj akuzave po në Instagram Live.

“Thjesht ideja se një njeri si puna ime paguhet për të thënë se ka koronavirus është një idiotësi e madhe,” tha ai. “Çfarë budallallëku. Njerëzit e thonë si të ishte lajm. Është budallallëk. Është mënyra më e thjeshtë për të sëmurur të tjerët sepse unë dhe Sabrina s’përfitojmë asgjë nëse rrimë në shtëpi dhe themi që kemi diçka që s’e kemi. S’e kuptoj logjikën pas kësaj.”

Të famshmit janë kritikuar për mundësinë që kanë për t’u testuar, kur në Amerikë dhe Mbretërinë e Bashkuar ka mungesa kitesh testimi.

Sidoqoftë, Elba e mbrojti veten dhe faktin se ishte testuar. Sipas tij, nuk ia vlen të diskutosh për privilegjin në të tilla momente.

“Debati për të pasurit dhe të varfërit, për ata që infektohen dhe ata që nuk infektohen nuk është një debat me vlerë,” tha ai. “U testova dhe dola pozitiv. Kjo më bën të privilegjuar? S’e kuptoj. Nuk mendoj se jam i privilegjuar sepse u testova dhe jam vërtet sëmurë.”

Cardi i mbrojti akuzat e bëra në një video tjetër: “I qëndroj asaj që thashë.”

Elba është një nga emrat e njohur që është prekur nga Covid-19. Tom Hanks dhe bashkëshortja, Rita Wilson u sëmurën në Australi dhe tani “ndihen më mirë.” Gjithashtu, aktorja Olga Kurylenko tha se “është shëruar tërësisht nga koronavirusi.”/abcnews.al

Neymar-te-dashurat.jpg
Veronik Istrefaj16:00 | 24/03/2020

Ylli brazilian, Neymar Junior, është shumë i suksesshëm brenda fushave të blerta, ku ka fituar një numër të madh trofesh me skuadrat e Santos, Barcelonës dhe PSG-së. Sulmuesi e ka nisur karrierën e tij si profesionist që në moshën 17 vjeçare dhe ka më shumë se 10 vite që është në qendrën e vëmendjes.

Jo vetëm për arritjet e tij brenda fushës, por dhe për ato jashtë saj. Neymar është i suksesshëm dhe me femrat dhe partneret e tij ndër vite, janë shumë seksi dhe të famshme. Aktualisht, Neymar është në një lidhje me bukuroshen braziliane, Bruna Marquezine, me të cilën është fotografuar shpesh në Brazil dhe në Paris.

Bruna Marquezine, partnerja aktuale e Neymar

Në të kaluarën, Neymar ka pasur dhe një lidhje me bukuroshen Anitta, e cila është një këngëtare shumë e famshme dhe ndiqet nga më shumë se 45 milion fansa në Instagram.

Këngëtarja Anitta gjatë një performance

Në vitin 2014, e dashura e Neymar ka qenë aktorja dhe modelja braziliane, Thaila Ayala, po ashtu shumë e njohur në botën e showbizit dhe shumë seksi me fotot e saj në internet.

Thaila Ayala, ish-partnerja e Neymar

Neymar ka një djalë me bukuroshen Carolina Dantas, me të cilën ka pasur një lidhje dashurie shumë kohë më parë. Tani, dyshja është e ndarë, por sërish kanë takime me njëri-tjetrin, duke u ndikuar dhe nga djali i tyre./abcnews.al

Neymar dhe Carolina Dantas, e ëma e djalit të Neymar
shemsi-krasniqi.jpg
ger ta18:30 | 23/03/2020

Këngëtari i njohur nga Kosova, Shemsi Krasniqi ka humbu bashkëshotrten e tij. Lajmin e trishto e ka bërë me dije vetë ai përmes një statusi në rrjetet sociale.

Gruaja e këngëtarit ka ndërruar jetë pasi humbi betejën me një sëmundje të rëndë. Ndërkohë, këngëtari u bën thirrje miqve ngushëllimet do t’i presë në mënyrë virtuale, duke marrë shkas nga situata e krijuar nga koronavirusi.

“Të dashur familjar dhe miq. Me dhimbje të thellë ju njoftoj se pas një sëmundje të rëndë ndërroj jetë më e dashura e jonë Shpresa, bashkëshortja ime, nëna e dy djemëve të mi. E di, unë e di që Ju tani do të kishit dëshirë të jeni afër meje tani në këto momente tepër të vështira për mua dhe familjen time.

Me respektin më të madh për Juve, e kam zgjedhë këtë formë për të qenë Ju me mua. Tani në këto momente kur krejt bota po përballet me virusin corona, unë dhe familja ime dëshirojmë më të mirën për Ju. Ne nuk dëshirojmë të rrezikojmë shëndetin e as njerit nga Ju e as nga familje ime.

Përmes faqes së Facebook mund të na shprehni ngushëllime. Ju lutem duajeni njeri tjetrin, kujdesuni për njeri tjetrin. Shëndet! Shemi, Bonisi, Uliksi dhe familja Krasniqi,”, shkruan këngëtari./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono