Sondazhi i Tiranës, vendosin tifozët se ku do luhet ndeshja e radhës

15:40 | 27/01/202015:400

Tirana siguroi fitoren e pestë radhazi në kampionat kundër Luftëtarit dhe renditet në vend të dytë me 34 pikë, një më pak se kryesuesit e Kukësit. Bardheblutë po kalojnë një moment të mirë dhe ndeshja e radhës është sërish brenda fushe.

Ekipi i Egbo pret Teutën të dielën (17:00) dhe klubi po tenton që tifozët të jenë sa më të shumtë në këtë përballje. Në faqen zyrtare të Tiranës në rrjetet sociale është shtruar pyetja se në cilin stadium preferojnë tifozët të luhet ndeshje me ekipin durrsak: në “Selman Stërmasi” apo “Air Albania Stadium”.

Ky i fundit i solli fat bardhebluve, pasi aty thyen tersin e derbeve dhe mposhtën Partizanin pas gati 6 vitesh. Deri tani shumica e tifozëve kanë zgjedhur opsionin e stadiumit të ri kombëtar, por sondazhi vazhdon. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono