Si do të ndryshojnë temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

schedule07:14 - 24 Prill, 2020

schedule 07:14 - 24 Prill, 2020

Vendi ditën e sotme pritet të karakterizohet me nga kthjellime të herëpashershme. Por, sipas MeteoAlb, pritet që në orët e pasdites të këtë vranësira të lehta, ku në zonat malore do të jenë më të fokusuara.

Në vendet e ulëta dhe bregdet do të shënohet temperatura maksimale 19 °C, ndërsa ajo minimale do të shënohet në vendet malore 2°C.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9/ 19 °C

në vendet e ulëta: 7 / 19 °C

në vendet malore: 2 / 13 °C