Sekuestrohet 205 kg marijuanë në Shkodër, pesë të arrestuar

schedule21:39 - 3 Korrik, 2019

schedule 21:39 - 3 Korrik, 2019

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 205 kg drogë dhe ka vënë në pranga pesë persona. Të arrestuarit gjatë operacionit  “PREKALORI“ janë Zef Kola, 53 vjeç, kryetar i grupit kriminal, Genti  Meçaj, 31 vjeç, bashkëpunëtori kryesor i kryetarit të grupit, Kristjan  Melaj,  28 vjeç,  Elvis H ysaj, 29 vjeç, dhe Xhuzepe  Delaj, 21 vjeç, të tre anëtarë të grupit kriminal.

Sasia e lëndës narkotike është gjetur në një furgon, ku do te kryhej shkëmbimi i marijuanës.

Ky operacion u zhvillua në bazë të hetimeve të kryera, mbi këtë grup kriminal, i cili organizonte  trafikimin e drogës nga qyteti i Koplikut në drejtim të Malit të Zi. /ABC News Albania 24/7