Ryan kritikon Trump: Putin nuk është aleat

schedule12:34 - 17 Korrik, 2018

schedule 12:34 - 17 Korrik, 2018

“Nuk ka asnjë dyshim se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane. Presidenti Trump duhet të pranojë se Rusia nuk është një vend aleat.”

Ka qenë ky reagimi i ashpër i liderit të republikanëve amerikan Paul Rayan, i cili komentoi konferencën për shtyp, të dy liderëve pas takimit në Helsinki.

Rajan ka shkuar më tej, duke thënë se nuk ka asnjë ngjashmëri morale mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai shtoi se Rusia duhet vendosur para përgjegjësive dhe duhet të ndalojë sulmet ndaj demokracisë./abcnews.al