Rama: Vendi duhet të ecë me dy këmbë, jo me një

schedule12:24 - 20 Prill, 2018

schedule 12:24 - 20 Prill, 2018

Kjo është lista e mungesave në tregun e punës deri dje se sot kryeministri rendit të tjera shifra me krenari.

Kreu i qeverisë kërkon që më shumë të rinj duhet t’i drejtohen arsimit profesional që të mos lenë vendin të ecë vetëm me një këmbë.

Është ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, që tregon rezultatet e rritjes së numrit të nxënësve ndonëse edhe ai kërkon më shumë nga të rinjtë.

Nuk munguan edhe kupat simbolike e as batutat e kryeministrit në edicionin e tretë të olimpiadës së aftësive./abcnews.al