Rama: Ndërhyrjet komplekse të zemrës falas për rreth 400 pacientë, së shpejti në qendrën e re

schedule08:13 - 6 Maj, 2021

schedule 08:13 - 6 Maj, 2021

Në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” pritet të jetë gati një tjetër qendër e re e kardiokirurgjisë.

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” bën me dije se investimi i realizuar nga qeveria shqiptare do të zgjerojë mundësinë e kryerjes së ndërhyrjeve të vështira të zemrës, falas për rreth 400 pacientë në vit.

Ndërsa shprehet se kjo është qendra e dytë publike e kardiokirgjisë në vend, gjithashtu thekson pavarësisht pandemisë, puna ka vijuar dhe do të vijojë për transformimin e infrastrukturës shëndetësore.

/abcnews.al/