Qëllojnë me gurë, policia ndalon disa protestues

schedule22:07 - 13 Prill, 2019

schedule 22:07 - 13 Prill, 2019

Përplasjet mes policisë dhe protestuesve vijojnë para Parlamentit. Gaz lotsjellës, flakë, gurë e sende të forta po përdoren nga policia dhe protestuesit në protestë. Ndërsa raportohet se të paktën 5 persona mund të jenë shoqëruar me forcë nga forcat e policisë. Ndërsa nga pamjet e siguruar nga ABC News, disa protestues shikohet të qëllojnë më gurë në drejtim të efektivëve./abcnews.al