Qëlloi nga dy metra largësi: Si ndodhi vrasja e Dritan Haxhollit brenda banesës së Marsida Qatjas

schedule12:05 - 12 Tetor, 2019

schedule 12:05 - 12 Tetor, 2019

Abc news ka mesuar se Dritan Haxholli sapo ka hyre ne shtepi ka qelluar ne nje distance dy meter Bledar Toçin duke e lene te plagosur. Kurse polici i eshte kunderpergjigjur me disa te shtena duke e lene te vdekur.

Aty ndodhej Marsida Qatja dhe Xhulio Biturku kurse fqinji tjeter ishte larguar per te marre pije dhe ushqime.

Ne trupin e Haxhollit jane gjetur disa plumba por ekspertiza mjeko ligjore do te percaktoje numrin e sakte ndersa ne banese jane gjetur mbi 16 gezhoja.

Mesohet se viktima ka qene kane me vendim arresti ne mungese per mosbindje te punonjesve te policise dhe largim nga vendngjarja. Kjo ka ndodhur dy jave para vrasjes se Dritanit.

Ndersa Bledar Toci eshte marre ne pyetje mengjesin e sotem. Ai ndodhet i shtruar ne reanimacionin e spitalit te Durresit.

Toci ka dhene pak shpjegime per oficeret e policise gjyqesore Kavaje.

Polici ka deklaruar se Marsida i kerkoi ndihme per te mos e bezdisur Haxhollin.

Sipas oficereve te policise gjyqesore mbajtja e pistoletes nga Toci jashte orarit do te trajtohet si shkelje administrative ne baze te rregullores se brendshme te sherbimit policor.

Megjithate Bledar Toci eshte nen arrest per vrasje derisa te ballafaqohen faktet dhe te kuptoheet nese ishte vrasje me paramendim apo per efekt vetembrojtje. /abcnews.al/