Publikohen letërkëmbime të rralla të Skënderbeut nga arkivat e Vatikanit

schedule12:26 - 30 Janar, 2018

schedule 12:26 - 30 Janar, 2018

Në një nga sallat me prestigjioze të senatit italian u mbajt një konferencë kushtuar heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Letërkëmbime të rralla të nxjerra nga arkivat e Vatikanit dhe të tjera dëshmi vijnë nën kujdesin e të ngarkuarës me punë të ambasadës shqiptare në Selinë e Shenjtë, zonjës Majlinda Dodaj./abcnews.al