Pse u anulua takimi Kurti-Veliaj: Çfarë thonë nga “Vetëvendosje” dhe Bashkia e Tiranës

14:17 | 11/02/202014:170

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj kishin planifikuar të takoheshin mesditën e sotme në bashki, por takimi u anulua vetëm pak minuta para se të zhvillohej duke ngjallur mjaft pikëpyetje.

Nga Bashkia e Tiranës sqarojnë për abcnews.al se takimi është anuluar për shkak të agjendës së ngjeshur të Kurtit dhe Veliajt.

Kryeministri i Kosovës tha se kishte një takim me ministrin e Jashtëm të Italisë në Kosovës, kurse Veliaj ishte i angazhuar me eventet e 100 Vjetorit të Tiranës.

Kështu, takimi është lënë që të zhvillohet në një moment të dytë.

E njëjta gjë konfirmohet edhe nga Vetëvendosja, e cila shprehet për “Express” se Kurti kishte agjendë mjaft të ngjeshur duke bërë që të nisej menjëherë për në Kosovë.

Kurti takoi në Tiranë kryeministrin Rama, kreun e opozitës Lulzim Basha si edhe Presidentin e Republikës, Ilir Meta. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono