Përmbytet qendra tregtare në Kashar

schedule22:40 - 30 Nëntor, 2017

schedule 22:40 - 30 Nëntor, 2017

Klientë dhe punonjës kanë mbetur të bllokuar në një qendër tregtare në zonën e Kasharit, buzë autostradës, për shkak të nivelit të lartë të ujit, të krijuar nga reshjet e shiut.
Uji mësohet se ka bllokuar gjithë zonën e parkingut të jashtëm, e ka hyrë deri tek shkallët e brendshme elektrike, ç’ka ka sjellë ndërprerjen e energjisë në këtë qendër tregtare.
Forcat e ushtrisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe po përpiqen që me gomone, të bëjnë evakuimin e personave, që ndodhen në katin e dytë të qendrës tregtare./abcnews.al

https://youtu.be/buJ5WsX5CWI