Përfshihet nga flakët fabrika në autostradën Tiranë – Durrës, ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget aksi rrugor

schedule22:45 - 23 Shtator, 2023

schedule 22:45 - 23 Shtator, 2023

Një fabrikë bojërash është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë – Durrës, në afërsi të Maminasit.

Ministria e Brendshme bën thirrje që të shmanget kalimi i automjeteve në këtë aks rrugor.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset.

Mësohet se si pasojë e këtyre flakëve për fat të mirë nuk ka persona të lënduar.

Njoftim për Mediat:

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë bojrash në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Maminasit.

Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget kalimi i automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës-Tiranë.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe zjarrfikset./abcnews.al