Përfshihen nga zjarri kodrat tek liqeni i Kasharit

schedule18:18 - 27 Shtator, 2021

schedule 18:18 - 27 Shtator, 2021

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat tek liqeni i Kasharit në Tiranë.

Zjarri po përhapet me shpejtësi ndërsa deri më tani ka djegur një sipërfaqe të konsiderueshme shkurresh dhe bimësh të ndryshme.

Flakët po përhapen me shpejtësi për shkak të pranisë së barishteve të thata. Ndërkohë deri më tani nuk ka ndonjë ndërhyrje për të shuar këtë zjarr. /abcnews.al/.