Parashikimi i motit, çfarë ndodh me temperaturat ditën e premte

schedule16:33 - 3 Nëntor, 2022

schedule 16:33 - 3 Nëntor, 2022

Edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të thata dhe të qëndrueshme me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës dhe më tepër përgjatë relieveve malore në lindje.

Sipas SHMU era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim kryesisht e lehtë me shpejtësi mesatare 1-3m/s ndërsa në mesditë përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 4-6m/s.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                              

në zona malore 4 deri 21°C                                                                                                                                                         

në zona e ulëta 5 deri 24°C                                                                                                                                                                 

në zona bregdetare 10 deri 24°C