Moti – E hënë, 18 qershor 2018

schedule14:27 - 18 Qershor, 2018

schedule 14:27 - 18 Qershor, 2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës dominohetnga kthjellime dhe vranësira kalimtare më të shpeshta në ekstremin Verior ku do të ketë shira të dobët. Pasditja fuqizon vranësirat në vend duke sjellë rrebeshe të shkurtra në Veri dhe Juglindje, por shira të izoluar në Qendër dhe zonat Lindore; mbrëmja vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë, më e ndjeshme rritja në zonat Perëndimore ku pritet maksimumi 32 – 33°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare në mbrëmje, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë. /abcnews.al