Miqësoret nuk ndalen as në mesjavë, tre ekipe të Superiores në fushë

schedule11:57 - 28 Tetor, 2020

schedule 11:57 - 28 Tetor, 2020

Miqësoret vijojnë edhe në mesjavë. Tre prej ekipeve të Superiores kanë zgjedhur të luajnë sot. Kastrioti dhe Vllaznia përballen mes tyre në “Redi Maloku” të Fushë-Krujës, prej orës 14:00.

Kjo është ndeshja e dytë mes këtyre ekipeve. E para ishte ndërprerë për shkak një dëmtimi të rëndë që pësoi i riu Luis Gjini. Nga ekipet e elitës sot luan edhe Skënderbeu, kundër Turbinës.

Gjithashtu në program janë edhe dy sfida të tjera, Pogradeci-Devolli dhe Egnatia-Oriku. Në fundjavë Kategoria e Parë do të rikthehet, teksa shumica e ndeshjeve luhen të shtunën. /abcnews.al

Ora 14:00 | Kastrioti-Vllaznia
Ora 14:00 | Pogradeci-Devolli
Ora 14:30 | Turbina-Skënderbeu
Ora 14:30 | Egnatia-Oriku