Meta për vrasjen e Ivanoviç: Akt kriminal

schedule13:35 - 16 Janar, 2018

schedule 13:35 - 16 Janar, 2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur keqardhjen e thellë dhe dënon ashpër vrasjen e politikanit serb të Kosovës, liderit të Iniciativës  Qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanovic.

Presidenti Meta shpreh gjithashtu besimin se autoritetet përkatëse do ta zbardhin sa më parë këtë akt kriminal dhe do të venë vënë përpara drejtësisë autorët.

Presidenti Meta bën thirrje për vlerësimin e situatës me qetësi e maturi dhe që ky akt kriminal të mos ndikojë në procesin e rëndësishëm të dialogut midis Serbisë dhe Kosovës, proces i cili është shumë i rëndësishëm për të ardhmen evropiane të të dy vendeve dhe për stabilitetin, paqen dhe sigurinë e rajonit tonë . /abcnews.al