Merrte sende dhe orendi shtëpiake, 34-vjeçari përfundon në pranga

schedule11:59 - 26 Tetor, 2019

schedule 11:59 - 26 Tetor, 2019

Policia e Korçës ka ndaluar një të ri, i cili dyshohet se është autor i vjedhjes së tre banesave.

Bëhet fjalë për një 34-vjeçar me iniciale T.L. Ai është ndaluar pas vendimit të Gjykatës së Korçës një ditë më parë.

I riu kishte vjedhur banesat në lagjet nr. 1, 4 dhe 12 të qytetit të Korçës, ku kishte marrë sende dhe orendi shtëpiake./abcnews.al