Memaliaj, gjenden në një shtëpi 144 kg kanabis

schedule10:56 - 24 Dhjetor, 2017

schedule 10:56 - 24 Dhjetor, 2017

11 thasë plasamsi dhe dy fuçvi plastike të mbushuara me kanabis sativa u gjetën në një shtëpi në Kalivaça të Memaliaj. Në total brenda tyre kishte 144 kg kanabis sativa. Për këtë banesë, policia kishte marrë informacion më herët dhe më pas organizoi operacionin. Sipas njoftimit zyrtar, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për arsye shëndetësore për pronaren e shtëpise, 69 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme./abcnews.al