“Lumja ti moj Korçë lule”, Meta reciton në mes të dëborës

schedule16:31 - 21 Janar, 2022

schedule 16:31 - 21 Janar, 2022

Teksa Korça është mbuluar nga dëbora, Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur që të “festojë” këtë fenomen të natyrës. Me anë të një video të publikuar në rrjetet sociale, Meta shihet në mes të dëborës teksa reciton një poezi kushtuar qytetit të Korçës.

“Lumja ti moj Korçë Lule”, dëgjohet të recitojë Ilir Meta.

Shpesh herë Presidentin e kemi parë duke vizituar vende të ndryshme të vendit dhe ka deklaruar se është shumë i dhënë pas natyrës. /abcnews.al/