Listat e deputetëve: Iku nga Kukësi, ky është qarku ku do të kandidojë Flamur Noka

schedule10:42 - 24 Shtator, 2020

schedule 10:42 - 24 Shtator, 2020

Publikimi i listës së kandidatëve të PD për qarkun e Kukësit konfirmoi zërat se ish-deputeti i Kukësit Flamur Noka nuk do të kandidojë më në këtë qark.

Burime të mirëinformuara pranë PD bëjnë të ditur se ish-deputeti Flamur Noka është caktuar të kandidojë në Qarkun e Tiranës. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që Noka të futet në listën e qarkut të Elbasanit.

Lexo edhe: Fushata elektorale, Noka largohet nga Kukësi, PD nis votimin e kandidatëve nga anëtarësia

Emri i tij është propozuar në të gjitha degët e qarkut Kukës, si dhe në shumë degë të tjera të PD në të gjithë Shqipërinë, por, mesa duket, për Partinë Demokratike kandidimi i ish-Ministrit të Brendshëm Flamur Noka është  më i vlefshëm në Qarkun e Tiranës.

Lista e Qarkut Kukës

Dega Kukës, Qarku Kukës:

 1. ADMIR SINAMATI
 2. ARBEN CEJKU
 3. BASHKIM SHEHU
 4. IBRAHIM BRUKA
 5. SAHIT PRIZRENI
 6. VJOLLCA VATA

Dega Tropojë, Qarku Kukës:

 1. BESNIK DUSHAJ
 2. FERIDE RRAHMANI
 3. ISUF ÇELA
 4. LUSH SUSAJ
 5. MIMOZA HAJDARMATAJ
 6. XHEM NEZAJ

Dega Has, Qarku Kukës:

 1. AVENIR PEKA
 2. DEMUSH KASTRATI
 3. ELEZ MACI
 4. ISMET JAKU
 5. ZENEL KASTRATI /abcnews.al/