VIDEO/ Lëkundje të forta tërmeti, qytetarët në panik: Po na lë zemra

schedule21:49 - 28 Janar, 2020

schedule 21:49 - 28 Janar, 2020

Mbrëmjen e sotme janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, Durrës, Lezhe e Kruje dhe zonat përreth.

Sipas IGJEUM goditja kryesore është regjistruar në orën  21:15, me magnitudë 4.9 i shkallës rihter, me thellësi 7 km, me epiqendër në fshatin Bubq. Gjithashtu bëhet e ditur se goditja është shoqëruar nga pasgoditje më të vogla, të cilat shoqërojnë aktivitetin sizmik të 26 Nëntorit.

Për shkak të lëkundjeve e tërmetit qytetarët të frikësuar kanë lënë shtëpitë dhe kanë dalë në rrugë.