Laçi e Vllaznia me ndryshime, Skënderbeu jo! Lëvizje edhe te Bylisi

schedule13:12 - 20 Janar, 2021

schedule 13:12 - 20 Janar, 2021

Laçi-Skënderbeu dhe Bylisi-Vllaznia nisin prej orës 13:45, ndërkohë që shkodranët janë rikthyer në origjinë sa i takon formacionit. Gurishta dhe Hoxhaj kanë marrë vendin e tyre, kurse nga ana tjetër për Bylisin është rikthyer Ndreca. Mbrojtja nuk ndryshon, kurse në mesfushë luan Anthony.

Në Laç vendasit nuk kanë Deliun dhe Shehun, por rikthehen Musta dhe Selmani. Të dy janë titullarë dhe në mesfushë risia është Mentor Mazrekaj. Skënderbeu nuk ka bërë asnjë ndryshim nga ndeshja me Partizanin. /abcnews.al

LAÇI-SKËNDERBEU
Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatovic, Obanor, Marku, Lucas Ramos, Lushkja, Mazrekaj, Musta, Xhixha, Harmon. Trajner: Shpëtim Duro.
Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Bajrami, Sadriu, Zguro, Taipi, Doëouna, Dëumfour, Mara, Pusi, Mensah. Trajner: Gentian Liço

BYLISI-VLLAZNIA
Bylisi:
Qirko, Ymeralilaj, Janku, Stojanovic, Lorran,  Ujka, Alexandre Garcia, Anthony, Hadroj, Ndreca,  Mehmetllari. Trajner: Veljko Dovedan.
Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Jonuzi, Imeri, Hoxhaj, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric