Kontenieri me kokainë, Doganat: Operacioni i yni

schedule17:02 - 2 Mars, 2018

schedule 17:02 - 2 Mars, 2018

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave reagoi të premten mbi operacionin e sekuestrimit të 613 kilogramëve kokainë të ardhur nga Kolumbia në portin e Durrësi.

Përmes një njoftimi për shtyp doganat mohuan ekzistencën e një sinjalizimi nga partnerët ndërkombëtarë për drogën.

“Ky operacion ishte vepër e strukturave të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave dhe Policisë së Shtetit, me mbështetjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, rrjedhojë e funksionimit të sistemeve, procedurave doganore dhe bashkëpunimit efektiv”, thuhej në njoftim./abcnews.al