Kishte vjedhur një derë alumini në Berat, kapet 21-vjeçari i shpallur në kërkim

schedule15:49 - 20 Maj, 2022

schedule 15:49 - 20 Maj, 2022

Një 21-vjeçar i shpallur në kërkim për grabitjen e një dere alumini nga një shtëpi si dhe për tentativë për të grabitur 2 makina më datë 15 maj ka rënë sot në prangat e policisë.

Mësohet se i arrestuari është identifikuar me inicialet R. L., 21 vjeç dhe është banues në lagjen “Uznovë”, Berat.

Njoftimi i policisë

Berat- Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja”.

Zbardhen 3 raste të vjedhjes që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit R. L., 21 vjeç, banues në lagjen “Uznovë”, Berat.

Ky shtetas dyshohet si autor i 3 ngjarjeve, konkretisht: në datën 18.05.2022, ka vjedhur një derë alumini, në banesën e shtetases F.A., në lagjen Uznovë; në datën 15.05.2022, ka tentuar të vjedhë në 2 automjete, pasi u ka thyer xhamat.

Materialet hetimore janë referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

/abcnews.al/