Jahmir Hyka pranë ‘divorcit’ me Kinën, klubi i Superiores i hap derën

schedule11:49 - 29 Janar, 2022

schedule 11:49 - 29 Janar, 2022

Jahmir Hyka është në përfundim të kontratës me ekipin e tij në Kinë dhe tashmë është vendosur në qendër të merkatos nga ekipi durrsak i Teutës.

Është mësuar se të dyja palët janë kontakte dhe në orët në vijim mund të ketë diçka konkrete. Lojtari është me eksperiencë të madhe por problem është forma e tij pasi nuk ka qënë aktiv.

Teuta deri më tani ka afruar 6-të lojtarë dhe Hyka mendohet të jetë i shtati dhe i fundit për këtë merkato të janarit. 33-vjeçari do të ishte i gatshëm të rikthehej në Superiore./ h.ll/abcnews.al