I dënuar me burg për plagosje, merr fund arratia për 27 vjeçarin në Tiranë (EMRI)

schedule09:38 - 22 Maj, 2022

schedule 09:38 - 22 Maj, 2022

Ka marrë fund arratia për një 27-vjeçar që ishte shpallur në kërkim për plagosje. Në kuadër të operacionit “Three” policia e Tiranës ka arrestuar Rigers Mahmutin.

“Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Finalizohet operacioni policor i koduar “Three”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 5. Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” kryer në bashkëpunim.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Three”. Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja e shtetasit: – Rigers Mahmuti, 27 vjeç, banues në Tiranë”, njofton policia.

Mahmuti ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

/abcnews.al