“Guardiola më befasoi, e sulmoi Mane nga… frika!”

schedule13:32 - 4 Nëntor, 2019

schedule 13:32 - 4 Nëntor, 2019

Ka raste kur Mane simulon, por ka dhe raste kur ai e tregon klasin e tij duke shënuar gola fantastikë. Ai është talent. Liverpool po bën mirë këtë sezon, edhe nga forma që po kalon afrikani“, u shpreh Pep Guardiola gjatë ditës së djeshme.

Java e ardhshme e Premier League rezervon duelin Liverpool-Manchester City dhe trajneri spanjoll ka vendosur të nxehë situatën. I menjëhershëm ka qenë reagimi nga kampi i “The Reds”. Jamie Redknapp, ish-sulmues i njohur i kampionëve të Evropës dhe opinionist i Sky Sports, nuk i ka kursyer thumbimet ndaj trajnerit të “Cityzens”.

Është befasuese të dëgjosh Guardiolën të flasë ashtu për një rival, por nuk besoj se kjo deklaratë ka lidhje me ndeshjen e ardhshme. Mendoj se Guardiola i trembet sulmuesit të Liverpoolit. Ai e ka frikë Mane dhe e di rëndësinë që ka ky lojtar tek ekipi i Klopp. Senegalezi është lojtari më i rëndësishëm i Liverpoolit“, thekson Jamie Redknapp. /abcnews.al