Gjiganti anglez rivalizon me Manchester United për yllin e Real Madrid

schedule10:23 - 18 Gusht, 2022

schedule 10:23 - 18 Gusht, 2022

Casemiro është në qendër të vëmendjes te Real Madrid, pas zërave të merkatos ditët e fundit. Manchester United synon ta transferojë, madje duke i dyfishuar pagën.

Flitet për një ofertë rreth 60 milionë euro dhe spanjollët me siguri do ta mendojnë, pasi bëhet fjalë për një lojtar 30-vjeçar për të cilin vështirë të ketë oferta të tilla në të ardhmen.

Por nuk është vetëm Mancheser United në garë. Raportohet se edhe Chelsea është interesuar për mesfushorin dhe pritet të shihet se ccfarë do të ndodhë. / abcnews.al