E pazakontë, efektivët e policisë në Tiranë gjejnë një armë të fshehur poshtë sediljes

schedule08:58 - 21 Shtator, 2023

schedule 08:58 - 21 Shtator, 2023

Një ngjarje e paprecendentë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në një nga komisariatet e Tiranës. Sipas njoftimit të policisë mësohet se një efektive e patrullës në komisariatin nr 1 në Tiranë së bashku me kolegun e saj kanë gjetur një armë zjarri brenda automjetit të shërbimit.

Fillimisht, punonjësja e policisë ka humbur një send personal dhe ka kërkuar sëbashku me kolegun në mjet. Në pjesën e poshtme të sediljes së pasagjerit kanë gjetur një çantë të zezë meshkujsh të mbuluar me pluhur. Kur e kanë hapur brenda saj kanë gjetur një pistoletë TT.

Ndërkohë arma është dërguar në laborator për shenjat e gishtave. Dyshohet se arma mund të jetë lënë nga ndonjë person i shoqëruar që ka qenë i armatosur. Ai dyshohet se ka përfituar nga mungesa e vëmendjes së efektivëve dhe e ka fshehur.

Akoma nuk dihet sesa kohë ka patur arma e fshehur brenda makinës së policisë ndaj hetuesit nuk kanë akoma ndonjë emër të dyshuar.

Në hetime ka marrë pjesë edhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore./abcnews.al