De Jong tha “JO”, Manchester United interesohet për një nga “shtyllat” e mesfushës së Real Madridit

schedule15:35 - 16 Gusht, 2022

schedule 15:35 - 16 Gusht, 2022

Pasi Frenkie de Jong vendosi të mos largohej nga Barcelona edhe pse Manchester United dhe Barcelona arritën një marrëveshje mes tyre,”Djajtë e Kuq” janë duke shikuar për opsione të tjera.

Së fundmi Marca raporton se United është interesuar për mesfushorin e Real Madridit, Casemiro.

Braziliani është një nga 3 mesfushorët të cilët kanë bërë historinë me Real Madridin dhe po vazhdojnë akoma, pasi i Ancelotti i sheh akoma si thelbësor për skuadrën edhe pse në skuadër ka emra si Valverde, Camavinga dhe Tchouameni.

Gjigandët anglezë ende nuk kanë nisur ndonjë ofertë për Casemiron, por kjo mund të ndodhë në ditët në vazhdim./abcnews.al