COVID-19 e lodh yllin e Kosovës, edhe tamponi i tretë e nxjerr pozitiv

schedule23:04 - 2 Dhjetor, 2020

schedule 23:04 - 2 Dhjetor, 2020

Mërgim Vojvoda vijon betejën me COVID-19. Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, pasi ndeshjeve të Nations League u testua në Itali dhe doli pozitiv me virusin famëkeq që ka futur botën në kolaps.

Anësori i krahut të djathtë, pjesë e skuadrës së Torino në Serie A, ka bërë tamponin e tretë dhe sërish ka dalë pozitiv.

 

Gjatë një ndeshje me Torinon…

Vetë Vojvoda e ka njoftuar diçka të tillë në rrjetet sociale, teksa ka postuar një foto duke i stërvitur dhe me një “emoji” që tregon dëshpërim shkruan: “Pozitiv për herë të tretë”. /abcnews.al