Casemiro: Neymarin e doja te Real Madrid, është më inteligjent se Mbappe

12:31 | 21/02/202012:310

Casemiro i është rikthyer sërish çështjes “Neymar”. Në një intervistë për ‘OndaCero’, mesfushori i Real Madridit për jetën e tij brenda dhe jashtë fushës, si dhe për yllin e PSG-së, Neymar.

“Unë flas me Neymar pothuajse çdo ditë, ne luajmë video-game së bashku. Neymar është një lojtar i shkëlqyer, unë doja që ai të bashkohej me Real Madrid.”

Casemiro vazhdoi të flasë për Kylian Mbappe, i cili po ashtu ka probleme në Paris: “Ata janë të dy lojtarë të shkëlqyer (Neymar dhe Mbappe). Janë lojtarë të ndryshëm. Mbappe është si eksploziv, më i mirë në lojën një kundra një, ndërsa Neymar, është më inteligjent dhe mund të luajë në çdo pozicion të fushës”, përfundoi mesfushori i “Los Blancos”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono